Байерн пак би Борусия на финал, съдия помогна на шампионите

11691

Германският шампион „Байерн” спечели и купата на страната. Баварците победиха драматично „Борусия” (Дортмунд) с 2:0 след продължения. Ариен Робен вкара в 107-ата минута, а Томас Мюлер удвои в 120-ата. Така година след финала на Шампионската лига, мюнхенци отново повалиха амбициозния тим на Борусия в пряк двубой за трофей.

През първото полувреме преобладаваше битката, а жертва падна капитанът на Байерн Филип Лам, който напусна контузен и е под въпрос за световното първенство в Бразилия.

Байерн без Швайнщайгер на финала за Купата на Германия

Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Бастиан Швайнщайгер със сигурност няма да вземе участие във финала на турнира за Купата на Германия с...

Съдията Флориан Майер не призна гол на Матс Хумелс от „Борусия” в 64-ата минута. От „Байерн” искаха засада на футболиста, но от съперника с основание претендираха, че топката е минала голлинията.

Така Хосеп Гуардиола започна в „Байерн” с 4 трофея от 6 възможни. Испанецът вдигна също Суперкупата на Европа, спечели и световното клубно първенство. Пеп се размина със Суперкупата на Германия в началото на сезона и с победата в Шампионската лига.