Барса разби Атлетико в Мадрид, изгониха Шави (ВИДЕО)

1269

Испанският колос Барселона разби Атлетико Мадрид с 3:0 като гост в голямото дерби от 29-ия кръг на Ла Лига. Каталунците категорично надиграха своя съперник, но пък треньорът им Шави Ернандес си изкара червен картон и догледа срещата от трибуните.

Барселона победи Атлетико Мадрид

Жоао Феликс откри резултата в 38-ата минута, разписвайки се срещу отбора, от когото играе като преотстъпен. Пет минути по-късно Шави влезе в конфронтация със съдиите, което му донесе и червен картон. Испанецът бе пратен от главния съдия на трибуните.

Атлетико Мадрид - Барселона

Каталунците останаха без треньор, Атлетико - без играч

В началото на второто полувреме Барселона стигна до втори гол чрез Роберт Левандовски. В 65-ата минута пък Фермин Лопес вкара трети гол за "лос кулес", за да подсигури победата на гостите. В края на мача Атлетико остана с човек по-малко след червен картон на Науел Молина.

В класирането Барселона се нарежда втори с 64 точки - на осем пункта зад лидера Реал Мадрид, който победи Осасуна. Атлетико Мадрид пък е пети с 55 точки, като изостава на точка от четвъртия Атлетик Билбао.