Барса уверено крачи към титлата в Ла Лига след разгром над последния (ВИДЕО)

1610

Барселона продължава похода си към титлата в Ла Лига, след като победи последния Елче с 4:0 в мач от 27-ия кръг на първенството. Попаденията за каталунците реализираха Ансу Фати, Феран Торес и Роберт Левандовски, който се разписа на два пъти. След успеха си Барса събра 71 точки и вече е на 15 пред втория Реал Мадрид, който е с 56. Елче от своя страна е 20-ти с 13.

Каталунците започнаха по-агресивно срещата, като в 20-ата минута поведоха. Жорди Алба центрира в наказателното поле на Елче, където Роналд Араухо отклони с глава към Роберт Левандовски, който без проблем реализира. По този начин той сложи край на головата суша, която го бе налегнала в последния месец. Преди края на първата част Барса имаше още няколко добри положения за гол, но така и не успя да се възползва.

В 56-ата минута Барселона реализира втори гол. Той бе дело на Ансу Фати, който се разписа след отличен индивидуален пробив. В средата на втората част каталунците вкараха трети гол. Бранител на Елче допусна сериозна грешка в защита, от която се възползва Роберт Левандовски, който не остави никакви шансове на стража на гостите. Двайсетина минути преди края на редовното време „блаугранас“ оформиха крайния резултат, след като Феран Торес се разписа след подаване на Левандовски.

Онзи ден пък стана ясно, че от Барселона са влезли в контакт с Лионел Меси.