Бивш съотборник на Груев блести с хеттрик при убедителен успех на Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

1944
Снимка: GettyImages

Борусия Дортмунд записа категоричен успех с 3:1 у дома над Бохум в двубой от 19-ия кръг на Бундеслигата. Бившият съотборник на Илия Груев във Вердер Бремен - Никлас Фюлкруг, блесна с хеттрик за "жълто-черните", а Нико Шлотербек си вкара автогол. Така тимът на Един Терзич вече има 36 точки, които му отреждат четвъртата позиция. Бохум от своя страна заема 14-ото място с 20 пункта.

Хикс на почивката, но головете са дело само на играчи от Борусия

На "Сигнал Идуна Парк" домакините стартираха прекрасно. Дониел Мален бе фаулиран от противниковия страж в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата в седмата минута се нагърби Фюлкруг, който откри резултата. Двата отбора си размениха по няколко положения, преди в самия край на първото полувреме Шлотербек да прати топката в собствената си врата.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: На върха е ветровито: Байер Леверкузен стъпи накриво (ВИДЕО)

Дните до Евро

Никлас Фюлкруг оформи своя хеттрик

В 72-рата Забицер асистира на Фюлкруг за 2:1. Секунди преди да изтече редовното време Борусия Дортмунд получи нова дузпа, защото Кристиан Гамбоа събори Джейми Байноу-Гитънс. Централният нападател Никлас Фюлкруг отново застана зад топката и безпощадно матира Мануел Риман за крайното 3:1.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: Байерн с труден успех в баварското дерби с Аугсбург, Щутгарт сгази РБ Лайпциг (ВИДЕО)