Експериментален ПСЖ се подигра с Реал Мадрид

7999

Големият хегемон на Шампионска лига Реал Мадрид се показа в най-лошата си светлина. "Белия балет" беше тотално обезличен при гостуването си на ПСЖ и френският първенец спечели с 3:0 спора между двата тима, въпреки че на терена не беше нито един от голямата тройка на парижани Неймар, Мбапе и Кавани.

В архитект на успеха се превърна Анхел Ди Мария, който отбеляза две попадения през първото полувреме. Единият беше в 14' след подаване на Бернат, а в 33' той вкара прекрасен гол от далечна дистанция, поставяйки на колене бившите си съотборници.

Шампионска лига: На какво да заложим в днешните зрелищни сблъсъци? (18.09)

Шампионска лига отново е на дневен ред, а най-големият европейски клубен турнир вече прикова вниманието ни с първата си доза мачове вче...

В добавеното време на срещата домакините си направиха истинска гавра с Реал Мадрид, след като двамата крайни бранители - Мюние и Бернат матираха защитата и с двойно подаване бяха преодолени и футболисти, и вратар, а десният бек реализира на полупразна врата - 3:0.

"Кралския клуб" записа най-тежкото си поражение от загубата с 1:4 от Тотнъм преди две години в груповата фаза на Шампионска лига. Освен това те допуснаха първо поражение срещу ПСЖ в официален мач поне през настоящия век. Реал Мадрид записа и своеобразен антирекорд, след като не отправи нито един точен удар по посока вратата на бившия си страж Кейлор Навас.

Подробноси за срещата ПСЖ - Реал Мадрид четете в Sportlive.bg.