Димо Кръстев бележи за Фиорентина, но „виолетовите“ загубиха финала за Купата на Италия (ВИДЕО)

1313

Българският защитник Димо Кръстев отбеляза гол за младежката формация на Фиорентина във финала за Купата на Италия до 19 години срещу Рома, но въпреки това „виолетовите“ загубиха мача, а с това и трофея. Двубоят завърши при резултат 2:1, а родният бранител се разписа в 97-ата минута.

Редовното време на двубоя завърши при резултат 0:0 като по този начин срещата влезе в продължения. В тях Рома стартира ударно и поведе с попадение на Мизитано. Димо Кръстев изравни 97-ата минута, когато се разписа с глава след центриране от фаул. Във второто продължение пък българинът бе заменен. Рома все пак стигна до така важния гол в 115-ата минута след попадение на Димитриос Керамицис.

Димо Кръстев

През този сезон Кръстев се представя много добре с екипа на Примаверата на Фиорентина, като до момента има 21 мача във всички турнири, в които е реализирал две попадения и е направил една асистенция. С отличните си изяви 20-годишният футболист дори заслужи повиквателна за националния отбор на България.

В началото на месеца Кръстев бе блестящ за Фиорентина в полуфиналите на Купата на Италия до 19 години.