Франция наниза 14 гола! Румъния и Нидерландия се класираха за Евро 2024 (ВИДЕО)

6714
Снимка: GettyImages

Франция постигна историческа победа с внушителното 14:0 срещу Гибралтар в мач от група B на квалификациите за Евро 2024. На "Алианц Ривиера" в Ница в 16-ата минута резултатът вече бе 3:0 за домакините след автогол и по едно попадение от Маркъс Тюрам и дебютанта Уарен Заир-Емери. 120 секунди по-късно Итън Сантос получи червен картон и остави гостите с 10 души на терена.

Головото шоу продължи, Мбапе с хеттрик, Жиру вкара със задна ножица

До почивката Килиан Мбапе, Жонатан Клос, Кингли Коман и влезлият като резерва Юсуф Фофана се включиха в головото шоу. Седмицата обаче не бе достатъчна за жадните "петли". Рабио, Коман и Дембеле нанизаха по още веднъж съперниковия страж, преди Мбапе да оформи своя хеттрик. Черешката на тортата сложи Оливие Жиру с две попадения - второто със задна ножица.

ОЩЕ: Президентът на УЕФА Чеферин сам ще се убеди в "народната любов" към БФС?

Дните до Евро

Нидерландия и Румъния са на Евро 2024

В друг сблъсък от групата Нидерландия надделя с минималното 1:0 у дома срещу Ирландия и математически си осигури виза за Европейското първенство в Германия догодина с 15 точки - 3 пред Гърция и по-добра статистиката в мачовете между двете държави. Единственото попадение в срещата реализира Вут Вегхорст в 11-ата минута. Към "лалетата" се присъедини и съседна Румъния след успех с 2:1 над Израел.

Нидерландия – Ирландия 1:0

Само преди часове стана ясно, че БФС е молил УЕФА за съвет преди срещата с Унгария, намекнал е за мач без публика (СНИМКА и подробности вижте в линка).