Геният на Гуардиола надделя над изпадналия в небитието Потър (ВИДЕО)

1488

Шампионът Манчестър Сити надигра Челси с 1:0 в дербито на 19-ия кръг на Висшата лига. Резервите Джак Грийлиш и Рияд Марез донесоха трите точки за Сити. Двамата се появиха в игра в 60-а минута и три по-късно изработиха единствения гол в мача.

Челси имаше превъзходство през първата част, но гредата помогна на гостите след удар на Чуквуемека. След гола на Марез в последните минути мениджърът на Челси Греъм Петър потърси обрат, пускайки в игра тримата младоци Хътчинсън, Хол и Галахър, но и този ход не даде резултат.

Челси имаше сериозни проблеми с контузени играчи преди мача, а в двубоя се контузиха още двама - Рахим Стърлинг, който бе заменен още в петата минута, както и Кристиан Пулишич по-късно в двубоя. Греъм Потър определи тази ситуация като такава, в каквато никога не е изпадал.

Никак не е лесно. Рахийм се контузи, Кристиан също удари коляното си. Мейсън Маунт също е контузен. Никога не съм изпадал в такава ситуация, но трябва да продължим", каза Потър след мача.

Пеп Гуардиола пък се самоопредели за "гений" след срещата, най-вече заради смените, които направи. "Аз съм гений. След мача с Евертън ме попитаха защо не направих смяна до 81-та минута. Помислих за това днес и направих няколко и спечелихме", каза Пеп.

С този успех "гражданите" се доближиха на пет точки зад лидера във временното класиране Арсенал. След три дни двата отбора отново ще се срещнат на "Етихад", но в сблъсък от турнира за ФА Къп.