Груев напусна терена и Вердер се сгромоляса срещу Лайпциг (ВИДЕО)

952
Снимка: GettyImages

Илия Груев и Вердер Бремен бяха на път да постигнат сензационен успех над РБ Лайпциг, но допуснаха обрат в последните минути на двубоя. Мачът от 32-рия кръг на Бундеслигата завърши 2:1 в полза на "червените бикове". Груев стартира като титуляр и бе заменен в 70-ата минута, когато тимът му все още водеше в резултата.

На "Ред Бул Арена" Леонардо Битенкурт изведе гостите напред в 70-ата минута. 180 секунди преди да изтече редовното време Вили Орбан изравни, а дълбоко в добавеното време Доминик Собослай донесе трите точки за селекцията на Марко Розе. Двете асистенции бяха дело на Нкунку, чийто гол бе отменен по-рано.

ОЩЕ: За успех над Дортмунд: Байерн праща влак с бира на Аугсбург

През по-голяма част от двубоя домакините бяха по-добрият отбор. Даже преди почивката Собослай удари греда директно от ъглов удар. След този успех РБ Лайпциг се завърна на третото място, като има аванс от точка пред Унион. Вердер пък е на едва 5 пункта пред зоната на изпадащите и ще трябва да се бори до самия край.

Битката за титлата в Германия все още не е решена. В последните си сблъсъци Байерн премина през Шалке, а Дортмунд сгази Гладбах за едно полувреме. Баварците удържат върха. Те обаче са само с точка пред "жълто-черните".