Хърватия победи Нидерландия в зрелищен мач и е на финал в Лигата на нациите

2160

Хърватия надделя с 4:2 в първия полуфинал от тазгодишното издание на финалната фаза на Лигата на нациите. Двата отбора поднесоха истинско зрелище за феновете по трибуните на “Де Кайп”, стадионът на Фейенорд.

Донийл Мален даде преднина на домакините през първата част, но “ватрените” постигнаха пълен обрат с попадения през втората част на Андрей Крамарич (55’, дузпа) и Марио Пашалич (73’), но тогава, когато вече се виждаха победители, те допуснаха попадение на Ноа Ланг (90’) дълбоко в добавеното време. Именно това попадение доведе до продължения, където обаче Бруно Петкович (98’) и Лука Модрич (116’, дузпа) сложиха категорично точка на спора.

Испания и Италия се захапват в свиреп сблъсък за финал в Лига на конференциите

Тази вечер ще бъде определен вторият финалист в турнира на най-добрите четири отбора в Лигата на нациите. В спор за място на финала се ...

По този начин Хърватия в неделя ще се изправи срещу победителя от утрешния полуфинал между Испания и Италия. Нидерландия пък ще играе срещу загубилия за третото място в събота вечер.