Интер зарадва "Сан Сиро" за ЧРД

10336
Снимка: Getty Images / Guliver

Интер зарадва "Сан Сиро" навръх 106-ия си рожден ден. "Нерадзурите" спечелиха срещу Торино с минималното 1:0. Голът отбеляза Родриго Паласио в 30-ата минута. Камбиасо матира цялата защита на "биковете" с прехвърлящ пас, а Паласио завърши атаката с чудесен удар с глава. През първото полувреме доминираше изцяло, но пропусна да направи аванса си по-солиден. Това можеше да се окаже ревашащо в последните минути, когато Торино натисна в търсене на изравнителен гол. В крайна сметка миланския гранд удържа крехкия си аванс и стопи преднината на четвъртия Фиорентина на едва една точка.

СТАТИСТИКА:

Мач от 27-ия кръг в Серия А

От 16:00 ч.

ИНТЕР - ТОРИНО 1:0
1:0 Паласио (30)

ИНТЕР: Ханданович; Роландо, Ранокия, Кампаняро (76'Андреоли); Нагатомо, Камбиасо, Гуарин (69'Ковачич), Джонатан; Ернанес; Паласио, Икарди (90'Тайдер)
ТРЕНЬОР: Валтер Мадзари

ТОРИНО: Падели; Морети, Родригес, Дармиан; Фарнеруд, Куртич (57' Ел Кадури), Баша (85' Меджорини), Везович, Вивес (65'Тахтсидис); Имобиле, Черчи
ТРЕНЬОР: Джампиеро Вентура

Жълти картони: Дармиан, Морети, Вивес, Тахтсидис (Т)

СТАДИОН: "Сан Сиро", Милано

Останалите резултати:

Болоня - Сасуоло 0:0
Киево - Дженоа 2:1 (Палоски 5-д, 90-д; Джилардино 88)
Лацио - Аталанта 0:1 (Моралес 60)
Парма - Верона 2:0 (Биабиани 20, Скелото 90)
Сампдория - Ливорно 4:2 (Кръстичич 49, Чечерини 53-авт, Окака 68, Габиадини 75; Ибрахима 19,27)

От 21:45: Наполи - Рома