Исландия обезоръжи Меси и взе историческа точка от Аржентина

4024

Аржентина започна с фалстарт участието си на Световното първенство по футбол 2018. Южноамериканците стигнаха само до 1:1 срещу дебютанта на световни първенства Исландия, като решителен принос за резултата имаше лидерът на "гаучосите" Лионел Меси, който пропусна дузпа при резултат 1:1 (64').

Програмата на Световното първенство по футбол за днес (16.06)

След впечатляващото зрелище между Португалия и Испания, съботния ден по  време на Световно първенство по футбол 2018 е най-натовар...

Аржентина започна обещаващо, като откри в 19' чрез Серхио Агуеро и показа доминация в мача. Исландия обаче бързо се върна в мача и изравни в 23' чрез Финбогасон след грешка на Кабайеро. До края на първата част момчетата на Хорхе Сампаоли владееха топката, но трудно стигаха до чисти положения.

След почивката играчите на Аржентина наложиха тотален натиск срещу съперника си, но исландците се отбраняваха умело и пазеха много внимателно Меси. Как протече цялата среща можете да прочетете в SportLive.bg.

До края на първата част момчетата на Хорхе Сампаоли владееха топката, но трудно стигаха до чисти положения.
След почивката играчите на Аржентина наложиха тотален натиск срещу съперника си, но исландците се отбраняваха умело и пазеха много внимателно Меси. Играта на Аржентина в атака продължи да бъде безидейна, като южноамериканците често опитваха изстрели отдалеч, но Халдорсон винаги бе на мястото сДо края на първата част момчетата на Хорхе Сампаоли владееха топката, но трудно стигаха до чисти положения.

Преди мача

Испания докосваше победата, но забрави, че Кристиано е футболен император

Още във втория ден на Световно първенство по футбол 2018 един срещу друг излязоха отборите на Португалия и Испания, като двата супергр...

Днес ще видим първото интересно дерби от група D. Аржентина, Хърватия, Исландия и Нигерия ще премерят сили в определяната като "група на смъртта".

"Гаучосите" дебютират в Русия срещу приятната изненада и абсолютен дебютант Исландия. Лионел Меси и компания започват похода си към мечтаното отличие. Тимът от южна Америка е сред големите фаворити в турнира и всичко освен победа в груповата фаза ще бъде прието като изненада в страната.

Европейският тим дебютира на световни първенства и поставя рекорд за държава с най-малък брой население на подобен форум. Преди две години исландците изненадаха всички на Европейското първенство във Франция, първо с класирането си, след това с излизането си от групата, а и с отстраняването на Англия в 1/8-финалите. Сега момчетата на Хеймир Халгримсон са готови за нови подвизи и с интерес ще наблюдаваме изявите им.