Казваш на Меси да се извини за расистки обиди - уволнен си! (ВИДЕО)

18 юли 2024, 14:37 часа • 2313 | прочитания

Аржентинският заместник-министър на спорта Хулио Гаро заяви, че капитанът на "албиселесте" Лионел Меси и президентът на аржентинската футболна федерация Клаудио Тапия трябва да се извинят за расистките скандирания от страна на националите по адрес на френските футболисти. Часове по-късно президентът на страната Хавиер Милей уволни Гаро.

Още: Това го може само Реал Мадрид! Фамозен 8-голов трилър с куп обрати класира "кралете" на финал

Още: Фурорът на сезона във Висшата лига излъга Юнайтед! Арсенал победи, но даде свидна жертва

Уволниха зам.-министър в Аржентина заради призив към Меси

"Президентът заявява, че никое правителство не може да казва на Аржентина, световен шампион и двукратен носител на Копа Америка, какво да казва, какво да мисли или какво да прави, точно както и на всеки друг гражданин. Поради тази причина Хулио Гаро вече не е заместник-министър на спорта", съобщиха от пресслужбата на държавния глава в социалните мрежи.

ОЩЕ: Грозна гледка: Колумбийци съсипаха глезена на Лео Меси (ВИДЕО)

По-рано в интервю за радио "UrbanaPlay" Гаро каза, че смята, че "капитанът на националния отбор трябва да се извини в този случай, както и президентът на Аржентинската футболна асоциация" по повод назрелия расистки скандал след еуфорията на Аржентина от спечелената Копа Америка (подробности четете в линка).

Още: "Готов е да играе в Ла лига": В Испания одобриха българския национал, спряган за трансфер в елита

Още: Кошмарът за Сити продължава: Головият хищник на „гражданите“ е аут за неопределено време

Още: Нов проблем за Пеп: Холанд обу предпазен ботуш, виси за дербито с Юнайтед (ВИДЕО)

Още: Огромна изненада: Клоп се завръща край тъчлинията, германецът поема Мбапе и компания?

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Джем Юмеров
Джем Юмеров Отговорен редактор
Новините днес