Кристиано Роналдо вкара феноменален гол при победа на Ал Насър (ВИДЕО)

12076
Снимка: GettyImages

Кристиано Роналдо отново се представи блестящо при важен успех на своя Ал Насър с 2:0 у дома срещу Ал Халеж в двубой от 12-ия кръг на Саудитската професионална лига. Португалецът отбеляза фамозен гол в 26-ата минута, а през второто полувреме асистира на бившия защитник на Манчестър Сити - Аймерик Лапорт, който удвои аванса на отбора си.

Ал Насър гони Ал Хилал, Роналдо - №1 при голмайсторите

"Жълто-сините" заемат второто място във временното класиране с 28 точки - на 4 зад лидера Ал Хилал. Първенецът постигна убедителна победа с 2:0 при визитата си на Ал Фатех ден по-рано. В нея Александър Митрович вкара девето си попадение в шампионата. Повече от него има единствено Роналдо - 12.

ОЩЕ: Садио Мане спаси Ал Насър и Роналдо срещу тима на Джерард в нервен мач (ВИДЕО)

Ал Насър Кристиано Роналдо

Роналдо с феноменален гол и асистенция

Още в 14-ата минута гол на Садио Мане не бе зачетен. В средата на първото полувреме обаче Кристиано овладя пред наказателното поле, сам си създаде пространство и с много мощен шут матира противниковия страж за 1:0. Португалецът асистира на Лапорт в 58-ата минута за крайното 2:0.

Ал Итифак на Джерард с грешна стъпка

В същото време воденият от Стивън Джерард Ал Итифак допусна грешна стъпка като домакин. Джордан Хендерсън, Вайналдум, Демирай Грей и компания завършиха 0:0 срещу Ал Раед и по този начин заемат седмото място с актив от 21 пункта.

Дните до ЕВРО: "Голът на живота", който короняса контузения Роналдо