Maнчестър Сити е шампион, за Ливърпул отново остана разочарованието

8773

Манчестър Сити е шампион на Англия за четвърти път в своята история. "Гражданите" не допуснаха драма в последния кръг на Премиършип и очаквано победиха у дома Уест Хям с 2:0. Звездният състав на Мануел Пелегрини имаше тотално преимущество в мача, въпреки заканите на гостите, че ще донесат титлата на Ливърпул.

Нулевото равенство се задържа до 39-ата минута когато Самир Насри откри с хубав удар от далечна дистанция. Капитанът Венсан Компани реши всичко в мача в 49-ата минута, вкарвайки втория гол за Сити.

След сезон, преминал през редица обрати Манчестър Сити се оказа най-постоянен и отмъкна титлата с 86 точки. В течение на първенството "гражданите" рядко се оказваха начело, но подобриха рязко представянето си след като отпаднаха от Шампионската лига.

Провалът в последните мачове коства титлата на Ливърпул, който отново усети познатия вкус на разочарованието. "Мърсисайдци" все пак победиха Нюкасъл у дома днес с 2:1 след обрат. Гостите поведоха чрез автогол на Шкъртел в 20-ата минута, но през втората част в рамките на две минути Ливърпул отбеляза две попадения - Агер (63') и Стъридж (65'). Ливърпул завършва на втора позиция с 84 т.

Трети е Челси с 82. Лондончани, подобно на Ливърпул, направиха обрат срещу Кардиф като гост - 2:1 с голове на Шурле и Фернандо Торес.

Манчестър Юнайтед завърши при 1:1 гостуването си на Саутхямптън в последния засега мач на Райън Гигс като треньор на "червените дяволи".

УБА - Стоук 1:2

Директно в Шампионската лига попадат Манчестър Сити, Ливърпул и Челси, а Арсенал ще играе в плейофите.

В Лига Европа ще играят Евертън и Тотнъм.