Мартино: Меси бе ключът към успеха ни в този двубой

8986
Снимки: Getty Images/Guliver

През изминалата вечер се игра първи мач за „Барселона“ от четвъртфиналната фаза за Купата на Краля. „Каталунците“ се наложиха с 4:1 като гост над „Леванте“, след като завършиха първото полувреме с пасив от един гол. През втората част обаче резултаът се изравни след автогол на Хуанфран от отбора на домакините, а след това Тейо реализира хеттрик след асистенции на Лионел Меси.

Така треньорът на „каталунците“ Херардо Мартино заяви, че аржентинецът има основен принос за изразителната победа. Това бе и 400-я двубой за Меси в редиците на „Барселона“.

Меси със забележително постижение днес

Довечера „Барселона“ ще играе срещу „Леванте“ в двубой за Купата на Краля. Това ще е първият от двата мача межд...

„Истина е, че когато Лео играе може да промени развоя на двубоя по начин, който ни се нрави. Той направи три асистенции тази вечер и бе ключът за успеха ни. През първата част „Леванте“ успяха да реализират головата си възможност, докато ние не бяхме резултатни. За наш късмет второто полувреме започна с грешка на домакините и след това ние ги надиграхме тотално.

Има някои играчи, които демонстрират какво могат дори след изтичане на редовните 90 минути. Има обаче и такива, които показват възможностите си за около 15 минути и в тях решават двубоя. Кристиан Тейо е един от тях и това никак не е лесно“, коментира Мартино пред  Sport след края на срещата.