Реал и Атлетико не успяха да поделят Мадрид, 18-годишен спаси „кралете“ в дербито (ВИДЕО)

2527

Реал Мадрид и Атлетико не успяха да се победят в градското дерби между двата тима. Двубоят завърши при резултат 1:1. „Дюшекчиите“ поведоха изненадващо малко преди края на мача с гол на Хосе Хименес. Минути преди последния съдийски сигнал обаче „белия балет“ изравни чрез 18-годишния Алваро Родригес.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на Реал Мадрид Амансио, който почина преди дни. Футболистите на „кралете“ позираха с всички трофеи спечелени от него. В началото на срещата „белия балет“ бе по-добрият тим на терена, като създаде няколко опасни ситуации, но така и не успя да стигне до попадение. Атлетико отговори с изстрел на Яник Караско, който обаче бе отразен от Тибо Куртоа. Реал опита да отбележи гол до края на първата част, но с пропуски се отличиха Винисиус, Валверде и Бензема.

След почивката „кралете“ продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, но футболистите на тима отново не успяха да преодолеят Ян Облак. В 61-ата минута Атлетико Мадрид можеше да поведе. Яник Караско напредна, излъга няколко бранители на Реал и подаде към Гризман. Ударът на френския национал от границата на наказателното поле обаче мина покрай страничната греда. Малко след това "рохибланкос" останаха с човек по-малко, след като Анхел Кореа бе изгонен с директен червен картон за удар срещу Антонио Рюдигер.

Десетина минути преди края на редовното време „дюшекчиите“ поведоха. Гризман центрира от фаул в наказателното поле, където Хосе Хименес бе най-съобразителен и надскочи всички, за да матира Тибо Куртоа. Седем минути по-късно обаче Реал стигна до изравнително попадение. То бе дело на 18-годишния Алваро Родригес, който се разписа с глава след добро подаване на Лука Модрич, като по този начин спаси тима си от загуба.

След равенството Реал събра 52 точки, като се намира на второ място във временното класиране. Лидер в Ла Лига е тимът на Барселона с 59, който обаче е с мач по-малко. Атлетико Мадрид пък са 4-ти с 42 точки в актива си.