След драма с дузпи: Барселона стигна до мечтан финал срещу Реал Мадрид за Суперкупата на Испания

3264

Барселона победи Бетис след продължения и дузпи на турнира за Суперкупата на Испания, който се провежда в Саудитска Арабия. Така каталунците ще срещнат големия си съперник Реал Мадрид във финала, който ще се играе в неделя, 15 януари, от 20.30 часа.

Играчите на Барселона се наложиха над носителя на Купата на краля за 2022 година Бетис след 1:1 в редовното време, 2:2 след продълженията и дузпи, спечелени от тима на Барса. Роберт Левандовски откри резултата в 40-ата минута. Набил Фекир изравни в 77-ата. Ансу Фати изведе каталунците с уникален гол отново напред в третата минута на първото продължение. Лорен Морон обаче пак изравни в 101-вата минута. Така се стигна до дузпи, където вратарят на Блауграунас бе неотразим и спаси два удара от бялата точка. Каталунците пък бяха безпогрешни и се класираха за финала.

Барса и Реал влизат в трансферна битка за ас на Байерн

Испанските колоси Барселона и Реал Мадрид проявяват интерес към бранителя на Байерн Мюнхен Бенжамен Павар, информира Sky Germany. Френс...

Вчера шампионът Реал Мадрид също стигна да дузпи, с които елиминира Валенсия. Така феновете на футбола ще могат да се насладят на още едно Ел Класико и то във финал за трофей през този сезон.