Юве се измъкна в края срещу Севиля, Рома се доближи с крачка до финала (ВИДЕО)

3451
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Севиля и Ювентус не се победиха в 1/2-финален сблъсък от Лига Европа. Двата отбора завършиха 1:1. Юсеф Ен Несири откри в 25-ата минута, а в последната секунда от мача Федерико Гати изравни. В другата среща Рома подчини Байер Леверкузен на "Стадио Олимпико" с 1:0. Единственото попадение в двубоя отбеляза 20-годишният Едоардо Бове в 63-ата минута.

Ювентус се измъкна в края

Първите 20-тина минути в Торино донесоха положения и пред двете врати. Най-опасните се разиграха в рамките на 120 секунди - първо в 17-тата Окампос се оказа на добра позиция, но ударът му попадна в Шчесни, а малко по-късно Влахович пропиля най-чистата ситуация за "бианконерите". В 26-ата минута Севиля откри резултата чрез Ен Несири, който се възползва от асистенция на Окампос. Голът вдъхнови андалусийците, които впоследствие не съумяха да материализират няколко хубави положения.

След почивката Юве се опита да натисне. Най-интересното обаче се случи в заключителните моменти. Първо главният съдия Даниел Зиберт не посочи бялата точка за нарушение срещу Рабио при една дискусионна ситуация. В 7-ата минута на добавеното време пък Погба подаде за Гати, който вкара за 1:1

Рома излъга Байер Леверкузен

Гостите от Германия стартираха силно. Андрих и Вирц пробваха късмета си, но без особен успех. В 19-ата минута стражът на Байер Леверкузен Лукаш Храдетски се намеси при удар с глава на Ибанес. През втората част определено бе по-динамично. В 57-ата минута нарушение на Диаби срещу Пелегрини нажежи страстите между футболистите. 6 по-късно Бове се разписа за "вълците". Малко преди края на срещата "аспирините" опропастиха страхотен шанс. Кристанте се превърна в единствената преграда пред Фримпонг, който отправи точен силен изстрел с левия крак.

ОЩЕ: Моуриньо: Ако от ПСЖ са ми звъняли, явно не са ме намерили (ВИДЕО)