Българче взе бронзов медал в плуването на Световните детски игри в Сочи

3596

13-годишната Ивона Христова спечели трето място в плуването на двеста метра на Световните детски игри в руската олимпийска столица Сочи. Златото спечели Полша, а среброто грабна Норвегия.

Световните детски игри за млади съотечественици се проведоха от 24 до 29 април в Сочи. В петдневния шампионат участваха деца от 46 държави. Децата от България се включиха в две категории спорт – плуване и волейбол.

Български деца взеха участие в Световните детски игри в Сочи

Български деца представят страната ни в Световните детски игри, които се провеждат от 24 до 29 април в руския град Сочи. Тази година д...

По време на престоя си в Сочи участниците се срещнаха с известни спортисти, политици и общественици. Представителите на България успяха да видят известния ски курорт Роза Хутор и Красная поляна.

Игрите завършиха с тържествен концерт, на който победителите получиха награди. На церемонията по закриването присъстваха световният шампион по бокс Николай Валуев, трикратната олимпийска шампиона по фигурно пързаляне Ирина Роднина и легендарния трикратен олимпийски шампион и девет пъти световен шампион в борба в класически стил Александър Карелин.