За първи път български екип в клас "Автомобили" на Рали Дакар

22 май 2012, 18:01 часа 15136 прочитания 0 коментара

За първи път в историята България ще има представители в клас "Автомобили" на най-престижното офроуд състезание в света Рали Дакар.

Още: Шампионката от Международната олимпиада по лингвистика Ванеса Калинкова: Не искам в чужбина, в България мога да се развия отлично

Още: БЧК откри национален кол център за консултации и информация

Това ще се случи на следващото издание на ралито, което започва на 5 януари 2013 година.

Пилотът Орлин Алексиев и навигаторът Александър Стоянов ще се състезават с джип Мицубиши Паджеро 3 в клас Т2. За втори път, след изданието през 2011 година, на Рали Дакар ще участва Тодор Христов в клас "АТВ".

Той сподели, че има големи очаквания от ралито, което за пета поредна година ще се проведе на територията на Южна Америка.

Още: "Феникс, роден от пепелта": Момче три дни носи храна и вода на пожарникарите от Сунгурларе (СНИМКИ)

Още: Стартира 11-отото издание на "Зелени библиотеки" в парковете на София

"Аз вече съм по-улегнал състезател, в сравнение с преди две години, а и машината ми е много по-добра. Не отивам там само, за да финиширам, имам доста по-високи цели", каза Христов.

Редактор: Георги Иванов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Адриана Димитрова
Адриана Димитрова Отговорен редактор
Новините днес