Министър на образованието обеща нов автобус за учениците в Ивайловград

18 януари 2018, 11:35 часа • 1540 | прочитания

Кметът на община Ивайловград Диана Овчарова посрещна министъра на образованието, който обеща, че в следващите няколко дни ще осигури нов автобус за учениците от гимназията в града.

Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено

Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети

По време на състоялата се работна среща е било обсъдено още: довършването на започналия ремонт на рушащата се ограда на училището в града и необходимостта от саниране на училището в Железино.

"Заедно с Председателя на общинския съвет получихме уверение, че поставените въпроси ще намерят решение", посочва Овчарова.

Министърът е информиран, че по ОП „Региони в растеж” общината е извършила цялостно саниране и подменила дограмата на училищното общежитие, а със средства по ОП „Наука и интелигентен растеж”, е подпомогнала с повече от един милион лева училищата и детските градини в Общината.

Още: Янка Такева: На никого от учителите не е опиран нож, за да се подпише в подкрепа за религията в училище

Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации

В търсенето на общо решение по проблемите, Диана Овчарова е уверила министъра, че при осигуряване на финансиране от страна на министерството, ръководената от нея община, чрез предприятието „Спектър” ще извърши вътрешния ремонт. Предстои да бъде изготвена подробна количествено-стойностна сметка и същата да се изпратя в Министерството. 

По-късно Красимир Вълчев посети местното СУ „Христо Ботев” в Ивайловград, където ученици и учители бяха подготвили празнична програма, включваща фолклорни танци и стихове.

“Няма по-добро място от Ивайловград да говорим за българското образование и култура, защото тук виждаме тази частица от България, която носи национален дух”! В своята реч, той допълни, че се намира в Ивайловград, в дни, в които стартира българското председателство на Съвета на Европа; в дни, в които честваме 170 години от рождението на Христо Ботев и е щастлив да бъде сред нас.

Още: Хомофобията, Старият Завет и часовете по религия: Отговорът на Вълчев внесе яснота (ВИДЕО)

Още: "Не трябва да изпием морето, за да разберем, че е солено": Патриархът и главният мюфтия на едно мнение (ВИДЕО)

Посещението на Министъра завърши с визита в антична вила Армира, с очарованието и великолепието на този образец на древната архитектура и изкуство.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес