21 медицински сестри от Централната реанимация на болница "Токуда" заедно със старшата сестра и няколко санитари са подали колективни оставки.
Още: След протестите: Кабинетът задели 40 милиона лева за психиатричната помощ
Още: Не знаете дали имате ваксина, проверете в е-Здраве
Това съобщи пред БНР Мая Илиева - един от основните организатори на протестите на медицинските сестри за по-добро заплащане и за достойни условия на труд.
Преди почти 2 месеца тя беше дисциплинарно уволнена от болницата.
На 11 септември десетки протестиращи медицински сестри се събраха пред парламента с искания за достойно заплащане. Те поискаха стартова им заплата в размер на две минимални заплати.
Още: Кантарджиев със съвети какво да правим, ако ни ухапе кърлеж
Още: Здравният министър: Включваме нови ваксини в имунизационния календар
Протестите на сестрите продължават от месеци. На 1 март медицински сестри излязоха на протест пред сградата на Министерството на здравеопазването. Това се случи въпреки обещанието на премиера за повече средства.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вкарват повече информация в здравните ни досиета
Още: Доц. Кунчев: Бездомните кучета са "такситата" на кърлежите
Фелдшерите също изразиха недоволството си пред министерството с искане да имат правото да създадат самостоятелна професионална съсловна организация.
Средната възраст на медицинските сестри у нас 52 години, показва анализ на държавните лечебни заведения, общинските болници и заведенията, в които държавата участва с 50% и повече.
Според бившия министър на здравеопазването Мирослав Ненков проблемът със заплащането на медицинския персонал е като бомба със закъснител.
Още: Изписват още двама от пострадалите при трагедията в Кочани
Още: Перник остана без родилно отделение