Съдът възстанови окончателно на работа скандално уволнен по времето на Борисов професор

16 май 2022, 07:35 часа • 14942 | прочитания

Окончателно – проф. Георги Чернев, който беше възстановен на работа в кожната клиника на МВР в началото на есента на 2021 година, спечели делото, което заведе, срещу незаконно уволнение. Това съобщи самият той и предостави съдебното решение на Върховния касационен съд (ВКС) на Actualno.com.

Още: Необратими последици за мозъка: До какво води липсата на въздух за 2 мин.

Още: Съвременна неврология и лечение в чужбина: информационна среща с проф. д-р Дурсун Кърбаш в София

Съгласно решението, освен че бива възстановен на поста началник на кожната клиника в МВР болница, на него трябва да му бъдат платени 22 000 лв. обезщетение.

Делото премина през доста перипетии – проф. Чернев беше възстановен на поста на първа инстанция, но доста изненадващо Софийският градски съд (СГС) реши друго. Само че ВКС отмени решението на по-долната инстанция – какво гласеше то, ПРИПОМНЕТЕ СИ ТУК.

По скандалното уволнение на проф. Чернев имаше признание от МВР по времето на управлението на Бойко Борисов, че е станала грешка с назначението на негов заместник – проф. Соня Марина, като проф. Чернев подава сигнал до прокуратурата срещу тогавашния ръководител на МВР болница проф. Ненчо Смилов и срещу проф. Марина. Въпреки това професорът трябваше да води съдебни дела, за да възстанови професионалната си репутация.

Още: Пациенти с очни заболявания-безплатни консултации в София с доц. д-р Сердар Йозатеш на 16-17.05.2025

Още: Проф. Кантарджиев: Децата да се каляват

"Омръзна ми не само на мен, но и на всички, да наблюдаваме пенсионери-парашутисти, които не полагат конкурс за длъжността или титлата си, а ги получават даром! Сега, разбира се, е военно време и парашутите са на мода! Демократичното общество би следвало да е изключително критично към такива "явления"! Това уронва престижа на институциите и науката", коментира професорът пред Actualno.com.

Защо се стига до уволнението на проф. Чернев – припомнете си в материала: МВР призна за грешка с началник в МВР болница, дали заради скандал с канцерогенни лекарства?

 

Още: Информационна среща с проф. д-р Шейда Гюндюз в Пловдив – 9 май 2025 г.

Още: Среща с проф. д-р Мурат Хасанрейсоглу в София – открийте възможности за лечение на очни заболявания в чужбина

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес