Председателят на Лекарския съюз мисли, че изпуснахме времето за локдаун

03 ноември 2021, 07:54 часа • 1962 | прочитания

Не мисля, че моментът за локдаун е точно сега. Ако трябваше, трябваше да е доста по-рано. Сега би било с обратен ефект – ще има масови протести т.е. събиране на много хора. „Една мярка има смисъл, ако можем да я приложим”, каза председателят на Българския лекарски съюз (БЛС) д-р Иван Маджаров.

Още: За необичаен тежък симптом на новия COVID-19 съобщават пациенти

Още: Онкохирургът доц. д-р Каан Гьокче ще бъде в София на 27 и 28 юни 2025 г.

Малко или много здравната криза стана заложник на политическата криза, посочи д-р Маджаров. Сега сме изправени пред ситуация, в която не можем да приложим мерки, които се прилагат в други държави, авторитарни като Китай, но успешно се справят с болестта, добави той пред bTV.

В болниците се случва това, че се сблъскваш всеки ден с това дали да изпишеш някой, който изглежда по-добре, за да приемеш друг, категоричен беше лекарят. Засега кислород в болниците има, но всеки ден има сигнали за критични ситуации за потенциален недостиг. „Звънят до нас, звънят до министъра”, за да се оправи ситуацията, стана ясно от думите на министъра.

Д-р Маджаров посочи, че снимката с хванати ръце от вчерашната среща при служебния здравен министър д-р Стойчо Кацаров била израз на отчаян призив.

Още: Растат случаите на опасна зараза в Южна България

Още: Нова опасност: Прекомерното използване на смарт устройства увреждат гръбначния стълб на децата

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес