Германски учени са обвинени в жестокост към животни

20 февруари 2018, 13:31 часа • 4236 | прочитания

Трима специалисти от престижния институт „Макс Планк“ са получили обвинения за жестоко отношение към животни по време на експерименти с мозъци на маймуни.

Още: Не е това, което сме мислили: Друга е причината за потъването на Титаник

Още: Хората не искат да раждат. Кога ще изчезне човечеството?

Разследващите в югоизточния германски град Тюбинген казват, че тримата учени – на възраст между 49 и 67 години – са обвинени в „твърде късното прекратяване на експерименти с три маймуни, поради което на животните е причинена трайна болка за продължителен период“, предаде БГНЕС.

В германското законодателство жестокостта на животните може да бъде наказана с присъда до три години затвор в зависимост от сериозността на престъплението.

Този случай се отнася до експерименти от Института за биологична кибернетика „Макс Планк“, одобрени от властите - при условие, че маймуните ще бъдат убити, ако се появят признаци на страдание.

Още: Топлината от ядрото на Земята изтича през "призрачен канал"

Още: В битка срещу кърлежите: Турция пуска над 45 000 птици сред природата

"Срещу определените условия за приключване на експеримента (обвиняемите) забавиха евтаназията на животните, като по този начин причиниха значителни и трайни увреждания на тяхното физическо състояние", казаха прокурорите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес