Алберт Попов е 17-и в гигантския слалом на олимпиадата в Пекин

3817
Снимка: БОК/Йордан Петков

Алберт Попов се нареди 17-и в гигантския слалом на игрите в Пекин. По този начин Попов записа най-добро олимпийско класиране в кариерата си. С перфектно второ спускане българинът достигна до влезе в Топ 20 и добави допълнително самочувствие за коронната си дисциплина този сезон – слалома, насрочен за сряда.

В ски-зона Янцен Алберт бе подкрепен и окуражен от немалка българска група, начело с генералния секретар на БОК Белчо Горанов, шефката на олимпийската ни мисия ни игрите Лилия Пандурова, специалисти от нашия треньорски щаб в алпийските дисциплини. Днес на олимпиадата участват още четирима наши - състезателите на биатлон Милена Тодорова, Владимир Илиев, Благой Тодев и Антон Синапов ще стартират в преследванията след 11.00 ч. българско време.

Слаб втори манш остави Алберт Попов извън топ 20 на слалома в Шамони

Най-добрият български скиор-алпиец Алберт Попов финишира на 23-а позиция след втория слалом на Световната куоа в Шамони, Франция. Бълг...

Преди това, при изключително тежки метеорологични условия Алберт Попов успя да влезе в Топ 30 след първото спускане и да стартира четвърти във  втория манш. При силен снеговалеж, гъста мъгла и зарината в сняг писта, със стартов № 53 българинът се ориентира отлично, завърши 27-и и постигна резултат, даващ му възможност да атакува още по-челни места във втората част от надпреварата. Почти половината от записаните 87 състезатели не завършиха първия манш. Шампион е Марко Одермат от Швейцария.

Във второто спускане днес атмосферните условия отново бяха изключително неблагоприятни, като между двата манша се наложи крайният вариант организаторите да вкарат тежките машини ратраци по трасето, което по принцип и при нормални условия се избягва при обработка на състезателни писти.

Още: За историята: Алберт Попов с чудесно второ каране на Олимпиадата в Пекин, записа рекордно класиране