Българката Андрея Дяксова пета в света в ски ориентирането

1804
Снимка: Българска федерация по ски ориентиране

Българската състезателка по ски ориентиране Андрея Дяксова се класира на престижното пето място в света. Родната спортистка участва на Световното първенство до 23 години, като се качи на подуима в средната дистанция.

Дяксова се справи отлично с маршрута на средната дистанция и финишира на също толкова престижното 14-то място при жените в 3-тия кръг от Световната купа по ски ориентиране в Норвегия.

Андрея финишира за време 44:24 минути - на 4:25 от победителката, спечелила и в Европейското първенство седмица по-рано, Дейзи Кудре Шнидер от Естония.

Другата млада представителка на България - Калина Недялкова, също кара добре и се нареди 32-ра за Световната купа, като остана на 9:36 мин от победителката.

Остават още две дистанции от този последен 3-ти кръг от Световната купа, който се провежда в Байтостолен, Норвегия - спринт и преследване.