Милена Тодорова влезе в топ 20 на Европейското първенство по биатлон

1362
Снимка: БОК, Йордан Петков

Най-добрата българска биатлонистка Милена Тодорова влезе в топ 20 в първия старт на Европейското първенство по биатлон 2023. Тодорова завърши на 19-о място в индивидуалната надпревара на 15 километра в Ленцерхайде (Швейцария).

Милена направи страхотно бягане и дори даде второ бегово време в цялото състезание. Тя обаче допусна общо четири грешки в стрелбата, които я пратиха на точно 3 минути от победителката Микела Карара от Италия, която е новата европейска шампионка в дисциплината.

Милена Тодорова

В състезанието на 15 километра участваха още три българки - Даниела Кадева, Мария Здравкова и Стефани Йолова, но те не намериха място в топ 50. Кадева е 67-ма с две грешки в стрелбата, Здравкова направи общо пет грешки и завърши 81-ва, а Йолова финишира 88-ма с общо осем грешки.

По-късно предстои да се проведе и надпреварата на 20 километра при мъжете, където също имаме четирима представители - Владимир Илиев, Антон Синапов, Благовест Стоянов и Валентин Карабаджаков. В петък е спринтовата дистанция, в събота - преследването, а в неделя - щафетите.