Норвегия измъкна златото при мъжете в супергигантския слалом*

16 февруари 2014, 09:14 часа 12865 прочитания

В невероятна драма се превърна първото за днешния ден състезание на Зимната олимпиада в руския курорт Сочи.

Още: От екипа на Лечева разкриха за финансови злоупотреби в БОК и скочиха на "г-н Никой"

Още: Кой ще победи в БОК, за да не му спрат парите: Говори човек на Стефка Костадинова

Супергигантският слалом при мъжете беше спечелен от норвежеца Шетил Йенсруд с време 1:18.14 минути, но златният медал на Йенсруд можеше да бъде и сребро заради страхотното представяне на дълбоката резерва в американския отбор Андрю Уайбрехт. Уайбрехт тръгна с 29-ти номер и до втората контрола водеше с почти половин скеунда пред Йенсруд, но накрая не взе както трябва една от вратите и загуби аванса си. Спускането на американеца обаче за малко не докара инфаркт на Йенсруд, който даваше интервюта и буквално млъкна при първото междинно време на Уайбрехт. Накрая норвежецът си позволи широка и заслужена усмивка.

На трето място в състезанието останаха легендата Боде Милър и Ян Худец от Канада. Те завършиха на 53 стотни след Йенсруд и си поделиха бронза. Отмар Щредингер пък се размина с 2 стотни от подиума.

Българите Георги Георгиев и Никола Чонгаров стартираха под номер 55 и номер 57. Чонгаров и Георгиев не надскочиха възможностите си и завършиха съответно на 40-то и на 42-ро място.

Още: Леката ни атлетика е в клинична смърт. Къде сбъркахме?

Още: Семен Новиков пак скочи на Станка Златева: Не пуска шампиони на Европейско

* Информацията е актуализирана към 9:50

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес