Пуснаха от ареста бившия шеф на ВиК Перник

30 януари 2020, 20:15 часа 1754 прочитания

Бившият шеф на ВиК-Перник Иван Витанов и временно изпълняващият длъжността кмет на миньорския град по време на местните избори – Севделина Ковачева, излизат на свобода.

Още: Концерт "Съкровения" с Орлин Горанов в зала "Борис Гюдеров" в Перник

Още: Продава се: Разкошен парцел, сгушен на брега на язовир Пчелина (ВИДЕО)

Това реши след петчасово заседание Специализираният наказателен съд. Двамата бяха задържани в понеделник.

Витанов е с обвинение за умишлена безстопанственост и сключване на неизгодна сделка, a Ковачева – за длъжностно престъпление, предаде bTV.

Според прокуратурата, ако двамата са на свобода, може да извършат ново престъпление и да повлияят на свидетели заради колегиалните им връзки. Според съда обаче събраните до момента доказателства са минимални.

Още: Радомирски села отново станаха работна площадка за младежи с интелектуални затруднения

Още: Нова криза в болницата в Перник: Директорът подаде оставка

На Витанов беше наложена мярка за неотклонение "парична гаранция" в размер на 1000 лв., а на Ковачева – "подписка".

Решението може да бъде обжалвано на втора инстанция.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Илия Лазаров
Илия Лазаров Отговорен редактор
Новините днес