Кметът на Плевен и студенти обсъдиха възможностите за сътрудничество

26 април 2021, 16:19 часа 570 прочитания 0 коментара

Възможности за съвместно сътрудничество обсъдиха на среща с кмета Георг Спартански членове на Изпълнителния съвет на Националното представителство на студентските съвети, председателстван от Даниел Парушев от УНСС. Срещата се състоя в навечерието на заседание на Изпълнителния съвет, чийто домакин е Медицинският университет – Плевен.

Още: В Плевен започват проверки на електрическите инвалидни рампи в града и общината

Още: Община Плевен с благодарност към полицейските служители и гражданин, спасили живота на 9-годишно дете

Тема на разговорите беше традиционно доброто партньорство между Община Плевен и Медицинския университет в града, подкрепата от страна на местната власт за всички инициативи на висшето учебно заведение, безвъзмездното предоставяне на общинска база за ВВВУ „Г. Бенковски” – Долна Митрополия, готовността с такава да се обезпечи и бъдещ Факултет по дентална медицина към Медицинския университет, намерението да се използва сградният фонд на територията на Учебна база „Хр. Ботев” за студентски кампус, което от години Община Плевен лансира пред държавната власт.

Членовете на Изпълнителния съвет, който представлява 52 висши учебни заведения в страната с общо 200 хил. студенти, предложиха в Плевен да бъдат разкрити филиали на различни висши училища, с което се присъединиха към мнението на Георг Спартански, че това ще допринесе за развитието на икономически най-слабия Северозападен регион, както и за оставане на младите хора от него в родните си места.

Още: Общините Бургас и Плевен ще прилагат зелени мерки за по-чист въздух със средства по Програма „Околна среда“ 2021-2027 г.

Още: Въвежда се временен режим на водоползване на територията на община Плевен

Тази среща няма да е последна, всяка идея за партньорство ще бъде добре дошла, категорични бяха кметът Георг Спартански и неговите гости.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес