Плевен ще разчита на допълнителни финансови средства от държавата за реализацията на важни за града и общината инфраструктурни проекти. Днес Народното събрание прие на първо четене Законопроект за изменение на Закона за държавния бюджет на Република България за 2025 година. Измененията идват след като държавата даде срок на общините до 30 юни да внесат своите допълнителни предложения до Министерство на финансите.
„С изготвения законопроект общините ще имаме възможност да разширим обхвата на проектите, които да реализираме с финансовата подкрепа на държавата. Конкретно за Плевен решението означава, че ще можем осъществим в пълен обем не само проектите от Приложение 3, по които вече имаме подписани споразумения за финансиране с Министерството на регионалното развитие и благоустройство, но и внесеният от нас допълнителен проект за реконструкция и рехабилитация с държавно финансиране на вътрешните водопроводи по ул. „Сан Стефано“ и ул. „Шипка“, коментира кметът на Община Плевен д-р Валентин Христов.
Коментар по темата направи и народният представител Пламен Тачев: „С колегите от ГЕРБ в Парламента подкрепихме Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет. С тази стъпка даваме възможност на всички общини да разширят обхвата на проектите, които могат да получат държавно финансиране. За Плевен това означава финансиране за още ключови инфраструктурни проекти, включително подмяна на остарялата ВиК мрежа“, заяви народният представител от 15 МИР - Плевен.