Светлините на коледната елха в Плевен грейнаха (СНИМКИ)

03 декември 2024, 08:44 часа 795 прочитания 0 коментара

Коледната елха на Плевен грейна празнично, светлините бяха запалени от Дядо Коледа, кмета на общината д-р Валентин Христов и председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански. Специално тържество за най-малките жители на града даде начало на празничните декемврийски прояви в града.

Още: Стана ясно годна ли е за пиене водата в Плевен

Още: Плевен отбелязва 107 години от Дойранската епопея

Ето кога ще грейне коледната елха в Плевен

С песни и танци в духа на предстоящите Коледни и Новогодишни празници на откритата сцена до елхата се представиха талантливи плевенски деца от Националното училище по изкуствата „Панайот Пипков“, младите изпълнители Ралица Хайдърска - финалист в „Гласът на България“, и Преслав Марков - Преси. Всички посрещнаха най-чакания и любим гост - Дядо Коледа, и неговите джуджета – второкласниците от ОУ „Валери Петров“, гр. Плевен. На финала на празника малките зрители бяха зарадвани с лакомства и разноцветна заря.

Още: Плевен очаква резултатите от втория сондаж за водата

Още: С тържествен ритуал и концерти Плевен чества Деня на независимостта

Още: В Плевен започна второто издание на Празника на пчелните продукти

Още: Духови оркестри от страната ще се представят в Плевен

Още: С много настроение започна новата учебна 2025/2026 година в община Плевен

Тази вечер официално беше открито и Коледното градче на централния пл. „Възраждане“, със свои концертни изпълнения се включиха Детска хорова формация „Звъника“ с художествен ръководител Ваня Делийска и Общински хор „Гена Димитрова“.

Коледното преобразяване на Плевен продължава в следващите дни.

Още: Община Плевен с подаръци за първокласниците - ранички и учебни пособия

Още: Добра новина: Плевен ще има вода

Две нови спортни площадки откриха официално в училище в Плевен

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес