Точно 27 минути продължи първият проливен дъжд, придружен с градушка в Пловдив след 14 часа, който причини много наводнения в града. Количеството, което се изсипа за това време, е около 40 л на кв./м и, въпреки че дъждоприемните шахти се чистят по график и като цяло бяха в добро състояние, не успяха да поемат водата, изляла се от небето.
Още: Културните събития в Пловдив продължават с пълна пара!
Още: Община Пловдив с кампания за събиране на опасни отпадъци от домакинствата
Наводнение в мол "Пловдив-Плаза" причини евакуация на посетителите, по свидетелски данни, на първия етаж се е усещала силна миризма на отпадни води. Пороят причини спиране на светофарни уредби на две места по Кукленско шосе и на Мебелна къща, две от уредбите бяха поправени сравнително бързо, но третата още не е в експлоатация, а сред кратко просветване небето пак потъмнява.
Още: Кметът на Пловдив представи общината във Форума на градовете
Още: Общински предприятия в Пловдив почистиха зона на Младежкия хълм по сигнал на граждани
Ремонтираният наскоро подлез на ул. "Гладстон" е под вода. Наводнени са бул. "Найчо Цанов" и "Източен". Мобилизирани са доброволците от специалното формирование към общината, а от Пожарната призовават гражданите да проявят търпение, с предимство се отзовават на сигнали за обществени сгради и детски заведения. След кратко спиране, проливен дъжд пак заваля в 15.30 ч.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Художествената галерия в Пловдив чества 90 години от рождението на Емил Стойчев