Няма логика да го правим. Колегите от "Продължаваме промяната" настояват за това. Според мен това е намеса в друга абсолютно независима власт. Всички решения, които следва да се коментират, следва да се коментират във ВСС. Така председателят на ПГна ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова отговори на въпрос на журналисти защо изобщо депутатите трябва да изслушват министъра на правосъдията за действията, които той да предприеме.
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Атанасова подчерта, че никога не е коментирала решения на ВСС, на Конституционния съд или на който и да друг съд. Тя отговори на въпрос дали е законосъобразен начина, по който е избран Борислав Сарафов. "Не е роля на политиците да коментират законосъобразност или целесъобразност при избор на орган на независимата съдебна система. Смятам, че са спазени правилата", добави Атанасова.
"Днес гласувахме изслушването да се проведе в пленарна зала на министъра по този въпрос. Още повече, че утре е заседанието на ВСс. при всички положения е много по-правилно да изслушаме министъра след като вече е минало заседанието на ВСС и той е поставил въпроса пред Пленума на ВСС по отношение на това дали компетентната прокурорска колегия глусува или трябва Пленумът да гласува. В конкретния случай председателят на комисията Стоев допусна съществена грешка. Знаете, вие сте парламентарни репортери с много богат опит, че съгласно правилника за Народното събрание, първо се гласува дневен ред и след това се правят предложения", каза Атанасова. ОЩЕ: ГЕРБ, ДПС и "Възраждане" провалиха изслушването на Славов за Сарафов пред правна комисия
На въпрос дали е гледала Стою Стоев как се мъчи, Атанасова отговори: "Не, в никакъв случай. Помагаме му с аргументи".
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро