Бивш депутат на Слави оглави партията на Васил Божков

21 ноември 2024, 15:38 часа 1431 прочитания 0 коментара

Петър Димитров, бивш депутат от "Има такъв народ", оглави новоучредената партия "Център", създадена от хазартния бос Васил Божков.

Още: Желязков се ръкува с Гутереш: България отбелязва 70 години в ООН (СНИМКИ)

Още: Какво държи властта и къде са Борисов, Пеевски и Радев в нея? Говори Димитър Ганев (ВИДЕО)

Новината беше обявена от самия Божков в публикация на профила му във Facebook, придружена със снимка с новия председател.

"Център вече официално e регистрирана като политическа партия. Въпреки опитите на институциите да ни спрат. За председател избрахме Петър Димитров. Заедно ще изринем хунтата и ще върнем независимостта на България", написа Божков в поста си. Още: Арестуваха Георги Георгиев-Готи - мандатоносителя на Васил Божков

Още: Желязков подкрепи Израел в момент на вълна от признания на Палестина

Още: Стена срещу дронове: Експерти за ролята на щита и как би функционирал

Кой е Петър Димитров?

Димитров беше депутат от ИТН в 45-ото и 46-ото Народно събрание, както и областен координатор на партията в Силистра. През май 2023 г. той напусна ИТН заедно със седем други членове и учредиха неправителствената организация „Спаси област Силистра“. 

В своята кариера Димитров е работил като парламентарен секретар в Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). Още: Фалстарт на делото срещу Васил Божков за изнасилване и поръчителство на убийства

При напускането на ИТН Димитров заяви:

"Причините за оттеглянето ми: референдумът от 2016 беше забравен; един хеликоптер стоеше на бюрото на Слави почти година – символизиращ силната воля държавата да разполага с медицински хеликоптери, а веднага щом участвахме в парламента, и това се забрави; от най-големите радетели за един лев субсидия, ИТН, наред с другите партии, взема по 8 лева на глас; референдумът за президентска република е просто предизборна кампания."

Още: Посланията на политиците по повод 117 години от Независимостта на България

Още: Борисов беше "унижен" от Пеевски: Анализатори за скандала на седмицата

Новият проект, оглавен от Петър Димитров, си поставя за цел да се противопостави на политическото статукво, което Божков нарича "хунта", и да върне страната към независимост.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес