"Вотът на недоверие се превръща в техника за бавене на работата на парламента и правителството". Това заяви пред "Дарик" вицепремиерът Даниела Бобева, предаде Стандарт нюз.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
„Тези обсъждания ангажират голяма част от времето на Народното събрание, което прави невъзможно важните закони да бъдат приети бързо. Въпреки че това е нормална практика, и то добра практика, да се искат вотове тогава, когато има сериозни причини, в случая това се превръща в една техника за бавене на работата на депутатите и кабинета", каза Бобева.
Съкращават администрацията с 10%
Бобева не отрече, че държавната администрация съкратена с 10%. По думите й през последните години се забелязва едно нарояване на агенции. „Имаме увеличение на администрацията, така че при условията на едни по-свити рамки на бюджета, ако искаме да бъдем фискално разумни, ще налага съкращения".
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
"Аз преживях вече една вълна на съкращения", заяви вицепремиерът. И уточни: „Първоначално 13 души работеха в политическия ми кабинет, след това ми бяха съкратени трима".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)
Бобева поясни още, че бюджетната процедура е дълъг процес, в който министрите и отделните ведомства дават предложения, а решенията се вземат след дискусии, провеждани в рамките на Министерския съвет.
"Едва ли има български гражданин, който счита, че не трябва да се намалява администрацията. Не виждам защо трябва да се сърдим за това, че ние искаме да намаляваме администрацията. Това е взаимообвързан процес. От една страна ние намаляваме административната тежест, опитваме се да ограничим режими, каквито не са необходими - да намалим такси или да премахнем там, където не са необходими, това е свързано с административна реформа. Всяка едно правителство прави програма за административна реформа. Когато стигнем до съкращенията и отказ от ненужни структури, тогава става трудно", каза Бобева.