Дискусия стана около това дали тези пари трябва да бъдат отпуснати след структурни промени и реформи в МВР, които според вътрешния министър Бойко Рашков са постигнати на 98 %.
Още: Радев се хвали с подаръци за кабинета: "Райнметал" и главен секретар на МВР (ВИДЕО)
Още: Радев отива в Германия при Щайнмайер
Според шефа на Бюджетна комисия Любомир Каримански трябва да има заложени такива условия, защото иначе няма как средствата да бъдат взети от източника „структурни промени и ефективно управление".
Христо Терзийски от ГЕРБ обърна внимание, че е важно кой оценява нивото на реформи, като отчете, че да се случат на 100 % тези реформи, са необходими законови промени.
„Предложението, което са направили колегите от ГЕРБ, не е за ползване на ресурса срещу условията, по които това перо предлага. Те предлагат преструктуриране на разходи от едно бюджетно перо в друго“, каза още Йордан Цонев.
Още: "Ползват Закона за водите като изтривалка": Бивш министър за безводието
Още: В разгара на лятото: Подозрителни промени в Закона за достъп до обществена информация
Предложение направи вицепремиерът Асен Василев, като той поиска парите за заплати на полицаите да бъдат отпуснати и в постановлението да се опишат срокове за структурни промени.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"