Надеждата ми е, че когато се появи следващият главен прокурор ще се заработи така, както изисква законът. Случаят с ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова не е капан и няма да разклати правителството.
Още: “Живеем в лъжа”: Какво стои зад случая в Русе? Анализ на психолога Калин Гайтанджиев (ВИДЕО)
Още: След среща с ютубър: Радев сигнализира за злоупотреби във ВМЗ-Сопот
Това заяви бившият министър на вътрешните работи адвокат Емануил Йорданов пред БНТ.
По думите на бившия вътрешен министър, когато в неотложния случай се извършва претърсване и изземване се поставя началото на досъдебното производство. „Голямата полза от всичко, което се случва е, че няма да остане заметено под килима една злоупотреба с 500 млн. лв. държавни пари“, отбеляза Йорданов.
Според Емануил Йорданов, когато се погледне въпросът, за който се води досъдебното производство много ясно щяло да се види, че нямало да бъде решен от едно претърсване и изземване. Той смята, че бизнесменът Васил Божков може да бъде разпитан онлайн.
Още: Как Пеевски увеличава влиянието си и какво значи това? Коментар на Добромир Живков (ВИДЕО)
Емануил Йорданов посочи, че 12 години и повече МВР е управлявано от ГЕРБ, така че там има твърде много хора, които са свързани със старата власт и могат да изнасят информация в нейна полза, включително да саботират едно или друго разследване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Властта копира Ердоган": Анализатори за ареста на Благомир Коцев и вота на недоверие
Още: Ще падне ли правителството: Петият вот на недоверие влиза в парламента
Още: Владислав Панев: Коалицията няма да се разпадне заради войната в Украйна