Евгений Кънев: Путин със сталинска бързина разплете взрива на Кримския мост - че и замесиха и България...

10 октомври 2022, 15:30 часа 2362 прочитания

"Медиите преливат от репортажи с Путин, който със сталинска бързина разплете “терористичния акт” чак до организаторите.

Още: Нидерландия ще ни помага да се пазим от терористични заплахи и да си пазим класифицираните данни

Още: Промени в плана за въвеждане на еврото в България

И произнесе бърза присъда с дъжд от ракети по украински граждани в множество градове.

Че и България замесиха с този камион.

И никой, никой не си задава въпросът - а тази версия, че камион е взривил моста чия е? Безкритично, безмозъчно отразяване на руска пропаганда.

Още: Кабинетът включва България във Фонд "ЕС за Украйна"

Още: Надежда Йорданова заговори за любовен сериал между ГЕРБ и "Възраждане" (ВИДЕО)

Казвам всичко това, защото четох няколко анализа на западни специалисти по такива актове, вкл с взривове. Според тях - няма как камион с максимален взрив да причини такава щета. Конструкцията на моста не позволява да бъде разнебитена по този начин с изхвърлен шосеен участък в морето чрез взрив отгоре върху него. Не е и от ракета, евентуално украинска, защото по шосето няма такива следи. А и внимателният анализ на записа на взрива показва, че е СЛЕД камиона, а не от него.

Тогава?", пише в социалните мрежи икономистът Евгений Кънев.

"Според тях, такива разрушения могат да бъдат предизвикани само от положен взрив ПОД моста. Но ако цената за охраната на моста е 1 млн долара на ден и се пази от ФСБ (КГБ), то тогава чий е взривът?

Е, вероятно Вова не иска този въпрос да се задава и излъчи бързи присъди.

Още: Радев: Дайте да си внесем депутати за по 500 лева, може да са по-отговорни (ВИДЕО)

Още: Радостин Василев за новите записи: Техните надминават моя по резултатност

Уви, снишаването не ни помогна И в този случай", допълва той.

 

А какво каза експерт по сигурността във връзка с взрива на Кримския мост - може да прочетете ТУК.

 

 

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес