Гешев бързо да си ходи: Приоритет за Мария Габриел като премиер (ВИДЕО)

11 май 2023, 08:51 часа 7818 прочитания 0 коментара

Ще бъде внесено искане за освобождаване на главния прокурор Иван Гешев от правосъдния министър в моето правителство още в първата седмица на управление. Причината - уронване на престижа на съдебната власт. Това заяви кандидатът за премиер на ГЕРБ Мария Габриел.

Още: Асен Василев: Дойде Роби Уилямс и закрихме ДАИ - кой трябва да дойде, за да закрием прокуратурата (ВИДЕО)

Още: Президентството обвини БНТ в цензура, Радев иска винаги да го излъчват на живо

Приоритетът беше посочен под номер 4 в нейната програма.

Габриел не уточни какво има предвид с формулировката "уронване на престижа на съдебната власт". Тя каза единствено, че искането ще бъде внесено пред Висшия съдебен съвет (ВСС).

Вероятно поводът за това обявление е случилото се с взрива пред колата на главния прокурор и внушенията, че семейството му било с него в колата: Сарафов срещу Гешев: Стана по-зле

Още: Паркоместата да са като гаражите: ДСБ със законодателна инициатива (ВИДЕО)

Още: Пеевски подкрепя Борисов: ДАИ трябва веднага да бъдат закрити (ВИДЕО)

Припомняме, че снощи стана ясно, че ръководителят на Следствието и зам.-главен прокурор Борислав Сарафов е поискал ВСС да освободи заместника му Ясен Тодоров. Тодоров е един от ревностните защитници на Гешев.

Кои са другите приоритети на Габриел - НАУЧЕТЕ ТУК!

Държавата се преобръща: Сарафов срещу Гешев или Борисов срещу Гешев?

Още: Схемата как Пеевски става премиер: Говори Методи Андреев (ВИДЕО)

Още: Депутатите декларираха 31 млн. лв. в сметки, човек от ГЕРБ е на върха - с разлика пред Пеевски

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес