Иван Кондов предаде властта на Мария Габриел

07 юни 2023, 12:31 часа 2338 прочитания 0 коментара

Иван Кондов предаде поста от служебен министър на външните работи на новият вицепремиер и министър на външните работи Мария Габриел, по време на официална церемония в МВнР. Тя се състоя след като новоназначеното правителство положи клетва пред президента Румен Радев.

Още: Съпругата на Коцев: Точно преди един месец отвлякоха Благо

Още: МО не може да даде график за пристигането на останалите F-16, проблемът не е в България

"Изключително щастлив съм, че имам честа да посрещна такъв доказан професионалист и експерт като Мария Габриел, която би била най-подходяща за МВнР", каза Кондов.

Още: Денков пое властта от Донев и го критикува за освобождаването на зам.-министри (ВИДЕО)

Още: Премиерът Желязков ще има съветник по почтеността

Още: "Да, България" отива при областните управители заради пуснатите за продажба хиляди държавни имоти

От своя страна вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел благодари на Иван Кондов за ползотворния разговор. Тя добави, че ще се допитва и разчита на опита на дипломатите във ведомството.

"За мен е чест, че мога да разчитам на вашата експертиза, опит и желанието ви, всички заедно да отстояваме мястото и ролята на страната ни в ЕС и по света. Нека превръщаме предизвикателствата във възможности", заяви Мария Габриел.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес