Филмът на Елена Йончева за българо-турската граница ще бъде представен на 13 ноември в НДК, обяви самата Йончева пред журналисти.
Още: Наталия Киселова коментира предложението за назначаването на Мирослав Рашков
Още: Теменужка Петкова: Не те ли е срам, Асене???
20-минутният документален филм е наречен "Граница" и ще бъде излъчен в 15 ч. в клуб "Перото".
Филмът е резултат от усилията на журналиста депутат да представи нередностите около изграждането на стената срещу имигранти по границата. Йончева обяви, че ще покаже как оградата се прескача лесно със стълби и в какви схеми са замесени граничарите.
Авторката заяви още преди няколко седмици, че ще покани на премиерата и министър-председателя Бойко Борисов.
Каним всички, които считат, че тази тема представлява интерес – неправителствени организации, представители на медиите, добави днес журналистката.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Изненадващо име стана заместник-министър на правосъдието
Още: Партиите получили три пъти повече дарения от граждани. Коя събра най-много?
Йончева обясни, че първоначално не е имала намерение да прави филм, а е събирала факти за охраната на границата и изграждането на оградата, които да послужат като аргументи в дебата по тази тема, който води. „Още по време на предизборната кампания, представители на ГЕРБ обясняваха, че се охранява много добре границата и не може да се преминава. Моята информация, като депутат от Хасково, беше противоположна. Но нямах доказателства. Накрая се събра достатъчно много материал и реших да го представя като филм“, заключи Елена Йончева.