Кирил Петков отговори на Дянков и виждането му за правителство

01 ноември 2024, 12:58 часа • 3472 | прочитания

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков отговори с пост в профила си във Facebook на изказването на бившия финансов министър Симеон Дянков, че единствената възможност е правителство на малцинството на ГЕРБ. ОЩЕ: Дянков вижда само една пътека за кабинет след изборите – правителство на малцинството 

Още: Кирил Петков: Тече специална операция за завладяване на ПП

Още: Правата на българите в РСМ не могат да бъдат обект на политически договорки: Радев с писмо до европейските лидери

"Симеон Дянков прокарва идеята (равно приближена до Пеевски и Борисов) за правителство на малцинството от ГЕРБ. Какво ни казва всъщност той: ГЕРБ не може или не иска да се освободи от Пеевски и ще замаскира своята зависимост чрез скрита подкрепа", смята бившият премиер.

И добавя: "Хората не ядат доматите с колците. Всички ще гледат дали това правителство на малцинството от ГЕРБ ще бъде избрано с гласовете на “Ново начало". Дали е на масата или под масата - подкрепата на Пеевски е недопустима". 

ОЩЕ: Симеон Дянков не очаква кабинет след изборите на 27 октомври

Още: Румен Христов: България трябва да отстоява вижданията си по казуса със Скопие

Още: След трусовете в София: "Демократична България" притиска "Продължаваме промяната" за кадровата политика

А на твърдението на Дянков, че у нас политически лидери изчакват резултата от изборите в Америка, Пеков заяви: "Президентът на Америка не е важен за излъчването на редовно българско правителство. Единственото важно е как ГЕРБ ще направят простия избор: България или Пеевски. Избор, който всеки свободен човек трябва да може да вземе без проблем!".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес