Кръстева: Щяхме да подкрепим ГЕРБ, ако националистите не бяха на власт

05 май 2017, 08:45 часа • 1398 | прочитания

Условието ни да подкрепим ГЕРБ бе да не се допускат националистите във властта. Въпреки това те предпочетоха създаването на властова стабилност, реализация на вид партиен егоизъм и замениха стабилност на властта срещу стабилност на държавата. Това заяви депутатът от ДПС и бивш пиар на партията Велислава Кръстева.

Още: ДПС-Доган за референдума: Изборът ни е направен преди 35 години

Още: "Предложих моя референдум, а не партия. Не казвам "за" или "против" еврото": Радев с контраатака (ВИДЕО)

По думите ѝ вчера е станал факт безпрецедентен пример за политически цинизъм. "Вицепремиерът, който отговаря да демографските въпроси, а именно Валери Симеонов, е отявлен националист. Лидер на движение, което Съветът на Европа нарича фашисти. Цинизъм е този човек да бъде натоварен с една от най-отговорните задачи, която стои пред управлението”, на мнение е Кръстева.

Според нея обвиненията, че ДПС купува ромски гласове са опит за замитане под килима на истинските проблеми. А те са бедността и демографската криза. "За съжаление от вчера вече знаем, че тези проблеми няма да са в дневния ред на кабинета", добави тя.

На въпрос защо Ахмед Доган не говори публично, тя обясни, че той предпочита да се изразява писмено и това е въпрос на подход.

Още: "В Брюксел са притеснени, играта на Радев е с датата": Борисов призова НС да не разглежда референдума за еврото

Още: Първа реакция: Киселова обясни сроковете и какво следва по процедура за референдума на Радев

Относно протеста на Слави Трифонов за референдума, Кръстева заяви, че ДПС няма да гласуват „за” мажоритарна избирателна система по начина, по който е описана в референдума.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес