Кунева: ДБГ ще има своя нов председател

30 април 2017, 11:37 часа 1182 прочитания 0 коментара

„Движение България на гражданите“ ще има нов председател през есента. Това заяви след Националния съвет на ДБГ, провел се в Банско Меглена Кунева, председател на Движението.

Още: Пеевски, Борисов, Радев - кой раздава картите? Анализ на Цветан Цветанов (ВИДЕО)

Още: Митов с първи думи за акцията на прокуратурата за износа на оръжия за Украйна

Щастлива съм, че има младо поколение, което да поеме щафетата, а с подкрепата на всички от Националния съвет, съм убедена, че ДБГ ще продължи да се развива и да бъде силен глас на непредставените в парламента избиратели, каза пред членовете на Националния съвет Кунева.

"Дали е стабилно или не очертаващото се правителство, времето ще покаже. Ние няма да гледаме безучастно какво се случва, а ще поставяме на дневен ред въпросите, които вълнуват българските граждани по места и на национално ниво. Работата за местните избори започва от днес", категорична бе Кунева.

Националният съвет на „Движение България на гражданите“ стартира процедура и определи правила по свикване на Национално събрание за избор на нов лидер, което да се проведе през есента, а до провеждането на такова заместник-председателите на ДБГ ще представляват Движението.

Още: "Алтернатива на сегашното правителство има - самостоятелно управление на ГЕРБ и ДПС-НН": Анализ

Още: Денков: Предстоят високи цени, дефицит на стоки, черен пазар и фалити

Националният съвет постави пред заместник-председателите задачата да поддържат връзка с местните структури и да подготвят пътна карта за развитието на ДБГ, която да представят на следващото заседание на НС.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес