Винаги може да отидем на предсрочни парламентарни избори, пак ще сме първа политическа сила, но няма да е лесно съставяне на ново правителство. Основният въпрос, на който се търси отговор е дали правителството може да изпълни задачите и дали може да работи по-добре. Това каза лидерът на СДС Румен Христов пред bTV.
Още: Казусът "Сарафов": Правосъдният министър свиква Пленума на ВСС
Още: Крум Зарков: Мафията днес разчита повече от всякога на властта
Още: Глас от ПП-ДБ намекна, че може да има смяна на министри преди ротацията
Ще се разбере ли сглобката, за да продължи да управлява?
Той не знае дали преди ротацията може да има смяна на министри или след ротацията в правителството.
Още: "Шефе, остани си!" или как Пеевски влияе на Темида? Говори Велислав Величков (ВИДЕО)
Още: Манол Генов за кризата с боклука в София: Готови сме да се отзовем
Румен Христов подчерта, че ГЕРБ-СДС няма да подкрепят втория вот на недоверие срещу правителството в областта на сигурността и отбраната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Как "Козлука" се е превърнал в "Елените": Експертите предупредили за поройно дере още преди 1998 г.
Анализите ни сочат, че има сектори, където политиките са зациклили и много от министрите са анонимници. Не сме безсилни, но сме овластени – подкрепяме правителството, имаме отговорността да стоим зад него, но и ние търпим щети, коментира Христов.
Той определи резултатите на ГЕРБ на местните избори като добри. Безспорно сме първа политическа сила и на евентуални предсрочни парламентарни избори, каза още Румен Христов.
Още: При ротация може да получим и Пеевски: Депутат от ПП-ДБ за отношенията в управлението
Още: Идея на Румен Христов за ограничаване на Радев разбуни духовете в парламента (ВИДЕО)