Президентът Румен Радев го играе вече премиер. Това мнение изрази бившият председател на Информационно обслужване проф. Михаил Константинов пред БНТ.
Още: Депутатите се събират извънредно заради безводието
Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)
Той обясни, че понякога 100-те дни на правителството може да са катастрофа, като президентът иска да предотврати катастрофата на кабинета, защото ще не ще се свързва с държавния глава.
Константинов отбеляза, че в момента никой не иска избори. Сега управляващите и това, което мен ме съмнява е, че дори не се опитват да направят партия. През акъл не им минава да направят партия. Как ще управляват без партия, недоумява Михаил Константинов.
Той поясни, че европейската политика и политическия живот се състоят от партии. Ако Кирил Петков и Асен Василев смятат да останат в политиката, трябва да направят партия. Аз не виждам как ще участват в местните избори нямат партия. Ако са тук само за борбите, те ще бъдат къси и кървави, изтъкна Константинов.
Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия
Още: Пеевски не е водопроводчик, а съсед, който само говори: ПП с остра критика за водната криза
Според него в сегашното коалиционно управление БСП имат правилно отношение към горите и горското стопанство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Скоростно: Радев преназначи шефа на НСО след решението на правителството
Още: Проф. Михаил Константинов: Математиците и техните постижения не могат да бъдат изчегъртани