Европейската комисия съди България за това, че Търговски регистър не е свързан със специализираната система в ЕС, която осигурява свързаността между държавите-членки.
Още: Наистина ли Бойко Борисов купува бензиностанциите "Газпром" чрез свой братовчед?
Още: Как Пеевски вкарва в капан Румен Радев и ПП? Анализ на Цветанка Андреева (ВИДЕО)
Това каза правосъдният министър Надежда Йорданова по време на парламентарния контрол в отговор на въпрос от депутата Крум Зарков.
Свързването на Търговския регистър с европейската система е трябвало да се реализира през 2017 г. България е единствената страна, която не е осигурила този достъп.
Част от проблема се появи през 2018 г., когато Търговският регистър бе сринат за определено време. Тогава България се е оправдала с този срив и е обещала свързването да бъде направено до края на годината, но това не се е случило, обясни Йорданова.
Още: Борисов за срещата Тръмп-Путин: Очаквам положителен план и за Украйна, и за Русия (ВИДЕО)
Още: Борисов управлява с Пеевски, но видя синхрон между Радев, ПП и "ДПС-Ново начало" (ВИДЕО)
В средата на 2021 г. са направени първите стъпки и свързаности. Първият етап от тестването е минал успешно през декември, през февруари предстои второ тестване. Целта е до края на юни нашият Търговски регистър да е интегриран с европейската система, допълни министърът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Като латиноамерикански наркобос": Човек на Пеевски атакува президента заради кортежа му (ВИДЕО)
Още: Мария Филипова не отрече, че може да е премиер, но ще каже само на президента (ВИДЕО)
България има 14 наказателни процедури за неспазване на законодателството на ЕС, посочи още министър Йорданова. 4 от тях са във втора фаза на своето развитие - има мотивирано становище от страна на ЕК. Имало и 15-и казус, по който може да се очаква реакция.